Shkoi edhe raundi i nëntë, Joshua ‘shpërthen’ në fund

  0
  100

  Është mbyllur para pak çastesh raundi i nëntë i sfidës së vitit, mes Joshuas dhe Ruizit.Ka filluar të nxehet ndeshja.

  Kur nuk kanë mbetur edhe shumë deri në fund, të dy bokserët po angazhohen maksimalisht që të plasojnë goditje drejt kundërshtarit, shkruan GazetaBlic.

  Deri më tani, ishte gjithçka e barabartë, pasi asnjëri prej tyre nuk arriti të bëjë diferencën, megjithëse në fund fare Joshua gjuajti bukur me të majtën e fortë.

  Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në raundin e dhjetë, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.