6.1 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Shpëtohen punëtorët që ranë në rezervuarin me çokollatë

Rekomandime

Dy persona janë shpëtuar pasi ranë në një rezervuar të madh me çokollatë në Lancaster County Pa., konfirmuan ekuipazhet e emergjencës.

Ata ishin bllokuar në rezervuarin e fabrikës Mars Wrigley në Elizabethtown.

Bashkia ka një popullsi prej rreth 11,600 dhe ndodhet rreth 18 milje në juglindje të Harrisburg.

WHP-TV në Harrisburg raportoi se dy personat ranë në rezervuarin, i cili ishte me çokollatë e thellë deri në bel

Sipas raportimeve, personat nuk pësuan lëndime të rënda, por u dërguan në spital.

Më shumë artikuj

Të fundit