16.6 C
Pristina
Tuesday, June 6, 2023

Sport: Dy basketbollistë të Prishtinës në listën e top-shënuesve në “FIBA Europe Cup”

- Advertisement -

Të rekomanduara

Lojtarët e Sigal Prishtinë kanë arritur të bëhen pjesë e listës së top-shënuesve të “FIBA Europe Cup”.

Kështu ka njoftuar faqja zyrtare e “FIBA Europe Cup”, transmeton Gazeta Sinjali.

Shënuesi më i mirë është cilësuar Dardan Berisha, me 27.7 pikë për ndeshje, kurse Divine Myles për ndeshje ka mesataren prej 22.2 pikëve.

Basketbollisti Dardan Berisha nuk ndodhet vetëm në listën e top-shënuesve, por edhe të asistuesve. Ai renditet i treti me 7.3 asistime për ndeshje në tri takime sa ka luajtur.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -