Etiketë: Policia

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Mbyllen edhe tri klube të natës në Vushtrri

Policia e Kosovës dhe Inspektorati ka mbyllur edhe tri klube të natës në Vushtrri. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar drejtori i Inspekcionit në...

Policia përzë pushuesit nga Batllava, ka të atillë që nuk besojnë në ekzistencën e virusit

Për përhapjen e virusit nuk u shqetësuan fare një numër i qytetarëve që për vikend ia mësyen Liqenit të Batllavës. Për më tepër, ata as...

Skandaloze: Të infektuarit me Covid-19 në Kosovë dalin të shëtisin rrugëve

Veprime skandaloze po bëhen nga qytetarët të cilët janë të infektuar me COVID-19. Policia e Kosova ka hasur në persona që janë pozitiv me COVID-19...

Nga sot: Deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë për ata që s’i respektojnë masat

Policia e Kosovës nga sot (e martë) do të nisë me shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria...

Policia: Kush nuk respekton masat deri në 12 vjet burg

Po nuk mbajtët maskë dhe delni në rrugë, mund të dënoheni deri në 12 vjet burgim. Kështu ka thënë Afrim Ahmeti, drejtori i Operacioneve në...

I kërkuar

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Abonohu