Etiketë: Ramush Haradinaj

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

U përplasen për Task-Forcën, por kush i qetësoi gjakrat në mes Hotit dhe Haradinajt?

Ky vikend i thelloi edhe më shumë pakënaqësitë që kanë partnerët e koalicionit aktual mes vete. Shkak u bë Task Forca Anti-Korrupsion, e bosht...

Një ditë pas takimit me kreun e LDK-së, Haradinaj ‘sulmon’ Hotin: Po shkaktoni pasiguri juridike

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kritikuar qeverinë për shuarjen e Task-Forcës kundër Korrupsionit. Ai ka thënë se shuarja e kësaj Task Force e cila...

Halil Matoshi paralajmëron ardhjen e Ramush Haradinajt president

Zëvëndësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Halil Matoshi ka paralajmëruar ardhjen e Ramush Haradinajt president të vendit. Me një status në Facebook, Matoshi ka publikuar...

Çfarë po fsheh PDK’ja, AAK thotë se Haradinaj, Thaçi, Veseli u takuan shkaku i zhvillimeve politike

Mëngjesin e së enjtes janë takuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetari i Aleancës për...

Ish-punëtori i denoncon për rrahje Ramush e Daut Haradinajn, por më pas tërhiqet – rasti ende nën hetime

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe vëllai i tij, deputeti Daut Haradinaj, para rreth tre muajve janë denoncuar në polici për “rrahjen e një...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu