Etiketë: serbia

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe

Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi, presidenti Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga jugu i Serbisë, dukej se kishin gjetur një...

Çka po ndodhë me regjionin: Serbia shqetësohet me armatimin e shqiptarëve!

Deklarata e Vuçiq se “diçka e çuditshme po ndodhë, të gjithë po armatosen në regjion”, ekspertët vlerësojnë se pajisja dhe armatimi i kroatëve nxit...

“BE përsëri në vendin e shoferit”, gazeta gjermane: Ja pse shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi frikëson BE-në

Gazeta “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, i ka kushtuar vëmendje lajmit për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. “FAZ” shkruan se me takimin e së enjtes...

Rusia dhe Serbia lëshojnë takimin kur flitet për Kosovën, dalin detajet

Komisioni për të Drejtat e Njeriut është takuar sot me ambasadoren e vullnetit të mirë për Kosovën, Elvana Shalën. Ambasadorja Shala tha se është munduar...

Merdare/ Hyrje-daljet e qytetarëve pa ndonjë problem

Në pikën e kalimit kufitar në Merdare po vazhdon hyrje-dalja e qytetarëve pa ndonjë telashe. Shumë mërgimtarë tashmë kanë shfrytëzuar rrugët tokësore për të ardhur...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu