Etiketë: Takimi

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Grenell pas Prishtinës udhëton drejt Beogradit, mëngjesin e të premtes takon Vuçiqin

Emisari special i presidentit të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të enjten të do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Prishtinë, ndërkohë...

VV e LDK pritet të takohen sot, partia e Isa Mustafës e do presidentin, kryekuvendarin e 5 ministri

Pas bllokimit të bisedave për lidhjen e koalicionit qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja pritet të rikthehen sot në tryezën e bisedimeve edhe pse nuk...

Mustafa: S’ka ndonjë sinjal nga Vetëvendosje për takim

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka folur shkurtimisht para mediave para nisjes së mbledhjes me kryesinë e partisë. Mustafa ka thënë se janë dukë bërë...

Gjuriq flet për takimin me Sveçlën, këto janë fjalët e tij

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur edhe sot gjatë ditës për fotografinë e publikuar nga...

Thaçi flet pas takimit me Vuçqin në Paris, tregon detajet

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, njofton se në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu