13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Tahirsylaj tregon se deri kur do të bie borë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj ka theksuar se deri të hënën pritet të ketë reshje shiu dhe bore.

Ai ka sqaruar se vendi ynë do të vazhdojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore me nje shkallë të lartë të lagështisë, të cilat vijnë nga pjesa verilindore e rajonit, të cilat sipas tij, deri ditën e hënë të javës së ardhshme do të përcjellën me reshje shiu dhe bore të intensitetit të dobët.

Ditën e martë do të ketë ndërprerje të reshjeve, ku do të ketë erë nga ana e veriut dhe verilindjes me 1 deri në 7 metër në sekondë, ku temperatura minimale do të luhatet nga -1 deri në – 10 gradë celsius deri të premten e javës së ardhshme, derisa maksimalja do të lëvizë nga zero deri në 6 gradë celsius”, ka thënë Tahirsylaj për telegrafin.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -