13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Takohen Isa Mustafa e Albin Kurti, një ditë para afatit për koalicione parazgjedhore

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një ditë para përfundimit të afatit për koalicione parazgjedhore, janë takuar sot kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti në njërin nga restorantet e kryeqytetit.

Media merr vesh se takimi ka qenë i shkurtër, ndërsa nuk dihet nëse kanë arritur ndonjë marrëveshje për lokacion parazgjedhor.

Kujtojmë se Komisioni Qendror Zgjedhor u ka caktuar afat subjekteve politikë për lidhjen e koalicioneve të mundshme parazgjedhore për zgjedhjet e 6 tetorit, deri më 30 gusht.

LDK dhe Vetëvendosje deri tani nuk kanë arritur të merren vesh për postin e kryeministrin.

LDK ka nominuar Vjosa Osmanin, ndërsa Vetëvendosje, Albin Kurtin.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img