Tërbohen serbët, shikoni momentin kur policia e Kosovës kthen mbrapsht

Tërbohen serbët, shikoni momentin kur policia e Kosovës kthen mbrapsht

Vendimi i Policia e Kosovës që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin e Kosovës ka bërë xhiron e internetit.

Madje së fundmi edhe mediat serbe kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Cervena Zvezdës, Zvezdan Terziq teksa kthehet mbrapsht në pikën kufitare të Jarinjës nga policët kosovarë.

Ishte pikërisht drejtori i skuadrës Serbe ai që tentoi i pari të kalonte kufirin mes Serbisë dhe Kosovës.

Ja momenti i shpërndarë nga faqja serbe “Telegraf.rs” kur shihet drejtori Terziq, i cili nuk lejohet të kalojë kufirin.