12.3 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023

Tifozët e Kosovës e nderojnë legjendën Fadil Vokrri në ‘Doosan Arena’

Rekomandime

Kanë kaluar mbi dhjetë minuta lojë në ndeshjen mes Republikës së Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’.

- Advertisement -

Ashtu si në ndeshjet tjera edhe sonte, tifozët e Kosovës e kanë nderuar legjendën e futbollit, të ndjerin Fadil Vokrri, raporton Zëri.info.

Në minutën e nëntë, tifozët e Kosovës kanë ndezur dritat në shenjë nderimi për Vokrrin.

Përfaqësuesja e Kosovës shpreson të triumfojë sonte në ndeshjen më të rëndësishme që prej pranimit në instancat më të mëdha të futbollit FIFA dhe UEFA.

- Advertisement -

Image
Në kuadër të eliminatoreve për ‘Euro 2020’, djelmoshat e Bernard Challandes janë duke u përballur në një ndeshje jetike me Republikën e Çekisë.

Momentalisht, në grupin A, Çekia zë vendin e dytë me 12 pikë, kurse Kosova renditet në vendin e tretë me 11 sosh.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit