U raportua i zhdukur: Burri i dehur i bashkohet grupit dhe kërkon veten me orë të tëra

Date:

Një burrë i zhdukur në Turqi, i cili njëkohësisht ishte i dehur u bashkua aksidentalisht në grupin e kërkimit dhe kërkoi veten për orë të tëra para se të kuptonte se ishte objektivi i misionit të shpëtimit.

Sipas raporteve të mediave lokale, Beyhan Mutlu, një burrë 50-vjeçar nga një rajon rural në Turqi, ishte duke pirë me miqtë e tij kur u largua në një pyll dhe pastaj u kthye.

Të shqetësuar për të, miqtë e tij më pas lajmëruan autoritetet, të cilët ngritën një mision kërkim-shpëtimi për ta gjetur.Sipas kanalit turk NTV, kur u morën lajmet për të zhdukurin, përpjekjet për ta gjetur atë u intensifikuan në lagjet aty pranë, me një grup të madh vullnetarësh që iu bashkuan misionit.

Ky grup kërkimi po thërriste emrin e Mutlu-s për orë të tëra, kur papritmas një burrë nga brenda grupit foli dhe thuhet se tha:

“Kë po kërkojmë? Jam këtu.

”Është e paqartë se si Mutlu e gjeti veten në grupin e tij të kërkimit ose se si miqtë e tij nuk e kuptuan se ai ishte nën hundën e tyre gjatë gjithë kohës.

Policia ishte në gjendje të shoqëronte në mënyrë të sigurt Mutlun në shtëpinë e tij.Kjo nuk është hera e parë që një person i zhdukur i bashkohet misionit të tyre të shpëtimit.

Në vitin 2012, një turiste aziatike që u zhduk në Islandë u gjet gjithashtu në grupin e saj të kërkimit pasi thuhet se ajo nuk arriti të njihte përshkrimin e saj.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...