9.4 C
Pristina
Monday, February 26, 2024

Vajza 12-vjeçare lind djalë, procesi zgjatë 10 orë

Rekomandime

Një vajzë 12-vjeçare ka sjellë në jetë një fëmijë të cilin e ka me një burrë tetë vite më të moshuar, shkruan Daily Mail, raporton Gazeta Express.

Rasti ka ndodhur në Ukrainë, derisa, vajza me origjinë rome ishte dërguar me urgjencë në një spital në Rivne aty ku edhe kishte lindur fëmijën.

Sipas raporteve të mjekëve shkruhet se vajza nuk e kishte kuptuar se ishte shtatzënë, derisa, kur kishte filluar të kishte dhimbjet e lindjes ishte frikësuar dhe ishte dërguar në spital.

Mjekët e kanë ndihmuar që të linde të shtunën me 14 shtator, derisa, procesi ishte i vëshitrë dhe zgjati 10 orë, sipas mjekëve.

Doktoresha Olena Sadova derisa foli për rastin tha për mediat lokale se është e shokuar pasi që një fëmijë ka lindur një fëmijë.

E njëjta ka zbuluar se vajza ishte e pistë në momentin kur shkoi në spital, e trembur derisa nuk e kuptonte se çka po ndodhte me të.

‘Puna zgjati dhjetë orë dhe ishte emocionalisht e vështirë për të gjithë. Të gjithë qamë pas. ‘, tha ajo.

Më shumë artikuj

Të fundit