12.5 C
Pristina
Friday, February 23, 2024

Veseli rrëfen për herë të parë bisedën me Adem Jasharin: Ishalla na lajnë ka një mashkull gjallë, sa mos me na humbë fara

Rekomandime

Kadri Veseli ka treguar për herë të parë një ngjarje interesante nga lufta, kur ka qenë në Tiranë së bashku me komandantin legjendar Adem Jashari.

Kreu i PDK-së, në emisionin N’Konak të Infokusit i transmetuar në RTV Dukagjini, ka treguar se nga viti 1992 ai dhe Adem Jashari kanë qenë bashkë në Tiranë dhe ka treguar një bashkëbisedim të tyre në banesën e tij.

Veseli është shprehur se Adem Jashari ka qenë i shqetësuar në kohën kur kanë qenë në Tiranë, pasi që ai i kishte lënë fëmijët dhe familjen në Prekaz dhe nuk e ka ditur se a do ta sulmojë Serbia shtëpinë, apo çfarë do të ndodhë me fatin e tij.

“Ishalla na lajnë ka një mashkull gjallë, sa mos me na humbë fara se për neve nuk ka problem edhe me shku”, ka cituar Veseli, fjalët e Adem Jasharit.

Tutje ai ka thënë se Komandanti legjendar i UÇK-së ka qenë burrë dhe nuk ka qenë frikacak, ashtu siç ka qenë burrë ju ka shkuar edhe gjërave deri në fund.

Për më shumë, ndiqni intervistën e plotë.

Më shumë artikuj

Të fundit