-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Votohet unanimisht Ligji anti-COVID, procedohet për Kuvend

Rekomandime

Përmes një postimi të bërë në Facebook, deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli, i cili është pjesë i Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, ka njoftuar se ky komision sapo ka votuar në mënyrë unanime Ligjin anti-COVID.

Ky është postimi i plotë:

Edhe pse pak u vonua , Komisioni për shëndetësi e mirëqenje sociale sapo votoi në mënyrë unanime Ligjin Anti-covid me ç’rast u procedua për Kuvend për lexim të parē.
Faliminderit të gjithë deputetëve pa daliim partie për përkrahjen dhe gatishmërinë e tyre për kontribut të metutjeshëm pêr plotësimin e ligjit sipas nevojave e gjendjes së tanishme me Pandeminë në Kosovë

Më shumë artikuj

Të fundit