8.1 C
Pristina
E premte, 7 Tetor, 2022

Xhudistët kosovarë priten si heronj në Japoni

Rekomandime

Pas një jave fillon kampionati botëror i xhudos që do të zhvillohet në Tokio të Japonisë.

Xhudistët kosovarë me në krye trajnerin Driton Kuka kanë arritur në lindjen e largët.

Ata fillimisht do të stërvitjen atje për të qenë gati për ndeshjet.

Kuka këtë Botëror e ka quajtur si më të fortin ndonjëherë.

“Sanyo City Japan. Pritje e ngrohtë për ekipin tonë! Arritja në Japoni me ekipin për përgatitje dhe gara në Botërorin më të fortë ndonjëherë! Një qytet që po ndjehet krenar me prezencën e garuesve tonë. Gara me rëndësi të veçantë edhe për Pikë Olimpike si caku kryesor i ekipit“, ka shkruar Kuka.

Më shumë artikuj

Të fundit