14.1 C
London
E diel, 17 Tetor, 2021

Tifozët serbë e pësojnë keq në Zvicër: Kështu u rrahën nga policia në Bern

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Tifozët serbë të quajtur ‘Delije’ të ekipit ‘Crvena Zvezda’ janë rrahur nga policia zvicerane në Bern.

Tifozët që kishin shkuar ta shikonin ekipin e tyre që ka luajtur me Young Boys nga Berni, kanë shkaktuar trazira në qytet.

Por, ndaj kësaj ka reaguar policia zvicerane ku ka rrahur dhe i ka protestuar disa nga ta, madje thuhet e ka shtënë edhe në ajër për parandalimin e eksalimit të situatës.

Më poshtë keni dy video ku do të shihni gjithçka rreth kësaj ngjarje.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img