18.7 C
Pristina
E shtunë, 2 Korrik, 2022

8 ushqime që duhet t’i konsumoni për të pasur flokë të gjatë

Rekomandime

Trajtimi me kujdes i flokëve me përbërës të ndryshëm ka dhënë shpesh rezultate, mirëpo mënyra e të ushqyerit ka një ndikim shumë herë më të rëndësishëm për rritjen dhe rigjeremin e tyre.

Disa ushqime përmbajnë vitamina të cilat forcojnë dhe stimulojnë rritjen e flokëve. Shkolla e mjekësisë, “Yale” pas disa studimesh ka propozuar një listë të këtyre ushqimeve, që nëse i bëni pjesë të menysë tuaj, do t’ju ndihmojnë të keni flokë më të gjatë. Ja cilat janë këto ushqime:

Salmoni

Speca të verdha

Midhjet

Patatet e ëmbla

Vezët

Fara e lulediellit

Avokado

Bajamet

Më shumë artikuj

Të fundit