Kosova ime

1611 POSTS

Exclusive articles:

Qeveria rriti pensionet, nuk do të jetë asnjë nën 100 euro

Qeveria e Kosovës në mbledhjen që po mbahet ka miratuar propozim-vendimin e Ministrisë së Financave për rritjen e shumës së skemave pensionale për katër...

Sylë Tahirsyla vjen me një paralajmërim për dimrin që po na pret

Eksperti i Meteorologjisë, Sylë Tahirsyla, ka folur sa i përket temperaturave të ulëta që do të mbizotërojnë gjatë këtyre muajve. Ai tha se muaji janar...

Kadaj-Bujupi befason: Për LDK-në s’kemi as çka të flasim, ka luajtur lojë të ndyrë

Analistja Donika Kadaj Bujupi ka thënë se LDK është treguar gjithmonë joparimore kur ka lidhur koalicione me parti tjera për të formuar qeveri. Në emisionin...

Pjesë e filmit turk, Vedat Bajrami luan krah aktorëve të njohur

Aktori shqiptar, Vedat Bajrami muajin e kaluar ka njoftuar se është bërë pjesë e filmit turk “Elif Ana”. Producentët e filmit, Ökkeş Zengin, Ali Bilmeç,...

Çfarë simptomash ka dhe si e përballojnë pacientët Omicronin, flasin infektologët

Temperaturë deri në 39 gradë deri në tre ditë me radhë, ethe, kollë e thatë, lodhje, rrjedhje hundësh dhe dhembje muskujsh janë simptomat që...

Breaking

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...
spot_imgspot_img