Tuesday, September 28th, 2021

Kategori: LIFESTYLE

Çifti bëhet viral, i fejuari i bën surprizë që e la pa fjalë të dashurën

Një çift nga Atlanta u bë qendra e vëmendjes së botës pasi i dashuri i propozoi me 5 unaza të fejuarës së vetë. William Hunn dhe Brittney Miller kishin plan të vizitonin një bodrum...

U largua nga puna, ish-shefi i hakmerret keq dhe ia dërgon pagën në centa

Një burrë nga Xhorxhia ka akuzuar ish punëdhënësin e tij për një lëvizje “fëminore” pasi ai mori pagesën e tij përfundimtare prej 915$… në qindarka. Pas këtij pretendimi dhe largimit nga puna, ai tani...

“Çmendet” një vajzë e re, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin trupin

Një vajzë e re, ka vendosur të provokojë më shumë se kurrë duke hequr pantallonat dhe provokuar çdo kalimtar në kryeqytet. Në videon e publikuar vajza heq pantallonat dhe më pas bënë lëvizje provokuese....

Çaji i rusit po i bënë kosovarët për spital

Numri më i madh i pacientëve që kërkojnë trajtim në Kirurgjinë Plastike në QKUK, janë ata me djegie të ndryshme. E djegiet më të mëdha vijnë nga pakujdesia me ibrikët e çajit të zi,...

Punëtori kosovar gjen në “baushtellë” një piano, mahnit me interpretimin e tij në Gjermani

Në pamundësi që të gjejnë një vend pune në Kosovë, shumë kosovarë ua kanë mësyrë shteteve të huaja. Në mesin e tyre është edhe Gazmend Geci, i ka shkuar në Gjermani në kërkim të...

Injektuan gjene njerëzore në trurin e majmunëve, rezultati është i frikshëm

Studiues japonezë dhe gjermanë kanë injektuar gjene njerëzore në trurin e majmunëve, duke bërë që sistemi nervor i tyre te rritet dy herë më shumë. Nga ky eksperiment shqetësues laboratorik u zbulua se futja...

71 përqind e kosovarëve nuk kanë pirë asnjëherë alk ool

Sipas një studimi të “European School Survey Project on Alcohol and Other Drugs”, rezulton që 71 përqind e kosovarëve nuk kanë pirë asnjëherë alk ool. Nga ky studim del që 10 përqind e qytetarëve...

Nëse e gjeni veten tek kjo listë, përfundimisht keni rënë në dashuri

Ah! Sa bukur të ndjesh se ke rënë në dashuri! Edhe më bukur akoma është të mos kesh nevojë të bësh në mënyrë të përsëritur pyetjen “çfarë jemi ne”. Nejse. Ti ke nisur ndjen...

Kafeneja Jonë si Nostradamusi, ia qëlloi dy herë me zhvillimet në Kosovë

Siç duket seriali i njohur Kafeneja Jonë është duke e parashikuar të ardhmen e Kosovës, ose më saktë e ka parashikuar, kështu duke e përmendur në njërën nga episodet e mëparshme taksën komunale prej...

76-vjeçi i cili jeton i vetëm në një kullë të Deçanit

Ditën e nis me një kafe. Vazhdon më vonë me punët e shtëpisë, të cilat Mehmet Mazrekaj nga fshati Drenoc i Deçanit, nuk ka me kë t’i ndajë më. Ai ka rreth 5 vjet...