1.6 C
Pristina
Monday, December 11, 2023

Haradinaj flet sërish për vizat: Kosova e meriton dhe do ta ketë lëvizjen e lirë në Evropë

Rekomandime

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, njëherit kandidat i koalicionit AAK-PSD përmes një video ka prezantuar zotimet e tij për zgjedhjet e 6 tetorit.

Ai thotë se zotohet para popullit që është punëtor dhe i ndershëm, i drejtë dhe bujar, dhe do të punoj për zhvillimin e Kosovës në çdo drejtim.

Ai thotë se në udhëkryqin në të cilin sipas tij gjendet vendi duhet vepruar me vendosmëri për ta mbrojtur me dinjitet shtetin.

Ai ndërsa flet për vizat thotë se Kosova e meriton dhe do ta ketë lëvizjen e lire në Evropë.
Ndërsa zotohet se do ta ruajë tërrësinë territoriale dhe thotë se kushdo që mendon të marrë tokë nga Kosova e ka gabim.

Nuk do të ndahet Kosova as në tavolinë, as pas shpine, as në front. 17 shkurti është i paprekshëm”, thotë në video ndër të tjera Haradinaj.

Më shumë artikuj

Të fundit