Etiketë: Vizat

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

BE’ja zhgënjen sërish Kosovën: Vendi mbetet jashtë programit nën presidencën gjermane, vizat nuk përmenden askund

Gjermania nga sot edhe zyrtarisht pritet të marr presidencën e Bashkimit Europian e qe do të zgjasë për gjashtë muaj. Ani pse Kosova kishte...

Deputeti i Parlamentit Evropian: Gjermania mund të heq vizat për Kosovën këtë vit

Deputeti i Parlamentit Evropian nga Austria, Lukas Mandl është njëri nga nënshkruesit e letrës që deputetët e PE’së i kanë dërguar kancelares Angela Merkel...

Eurodeputetët i shkruajnë letër Merkelit, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën brenda vitit 2020

Ish- sekretari i Ministrisë së Integrimit Evropian, Demush Shala ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme 33 anëtarët e Parlamentit Evropian nga...

Shtetet e mëdha po bëhen “kërrsh” për Kosovën: Tash Franca akuzon Gjermaninë për vizat

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka polemizuar në rrjetin social Twitter me Emisarin Special të Presidentit Trump, Richard Grenell dhe...

Zbehen shpresat për vizat

Ndonëse qytetarët e Kosovës vazhdojnë të mbeten të izoluar, Këshilli i BE-së, përgjegjës për heqjen e vizave thonë se nuk e kanë në agjendë...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu