11.9 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Haradinaj: Nuk jam servil me ndërkombëtarët

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka postuar një fotografi me ish-Sekretarin e Mbrojtjes së SHBA-së, James Mattis.

Haradinaj ka shkruar se miqësia e tij dhe e partisë që e drejton me aleatët perëndimorë është e përhershme dhe e shenjtë.

Ai ka shkruar se raportet e tij me ndërkombëtarët janë të sinqerta dhe jo servile.

- Advertisement -

“Raportet tona me partnerët kanë për bazë sinqeritetin, jo servilizmin”, u shpreh Haradinaj.

Kryetari i AAK-së ka shkruar se falë marrëdhënieve të sinqerta me ndërkombëtarët u ndalua coptimi i Kosovës.

“Falë një marrëdhënie të këtillë, Kosovës iu besua krijimi i Ushtrisë, u ndalua copëtimi i Kosovës, u finalizua pronësia mbi Trepçën 100 % Kosovës, si dhe tema të tjera”, ka shkruar Haradinaj,

Ai ka thumbuar liderët e partive të tjera duke i quajtur servilë ndaj ndërkombëtarëve.

- Advertisement -

E në shkrimin e tij Haradinaj ka shkruar “Servilëve, udha e mbarë”. /GazetaExpress/

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -