11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Ilir Deda largohet zyrtarisht nga Alternativa

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Ilir Deda zyrtarisht është larguar nga Alternativa pasi që kjo e fundit është gati të lidhë koalicion me lëvizjen Vetëvendosje.

Konfimimin për largimin e Dedës nga Alternativa e ka konfirmuar në “Imazh” të RTK-së, Mimoza Kusari-Lila, që është bashkëthemeluese e këtij subjekti politik me Dedën.

Ajo ka thënë se Deda i ka njoftuar me shkrim për dorëheqjen me arsyetimin se ai nuk pranon të jetë sërish pjesë e LVV-së, dhe për këtë shkak i ka ndarë rrugët partiake e politik.

Kryetarja e Alternativës Kusari-Lila ka konfirmuar për Gazeta Blic se janë afër marrëveshjes për koalicion me LVV-në i cili pritet te ndodhe shume shpejt.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img