12.5 C
Pristina
Friday, February 23, 2024

Kamerat kapin gjithçka: Truproja hero hedh veten para plumbave për të shpëtuar gruan

Rekomandime

Falë një reagimi të shpejtë, truproja meksikan ishte në gjendje të mbronte gruan nga një burrë që pretendonte se ishte shpërndarës i picave.

Kamerat jashtë Hotelit “Santa Fe” në Meksikë, kapën një person që pretendonte të ishte shpërndarës picash duke iu afruar një xhipi të zi nga i cili një truprojë tërhoqi bagazhet. Pothuajse menjëherë, ai vuri re që diçka nuk ishte në rregull.

Në atë moment, gruaja hapi derën e xhipit, dhe truproja shpejt e mbrojti atë me trupin e saj. Kur pa burrin në motoçikletë, ajo menjëherë vrapoi drejt hotelit, transmeton Reporteri.net.

Të dy, edhe sulmuesi edhe truproja filluan të qëllonin, por në fund ai frikësua dhe iku.

Nuk dihet pse gruaja ishte në shënjestër të sulmit, por dukuri të tilla nuk janë të rralla në Meksikë, ku krimi lulëzon.

Më shumë artikuj

Të fundit