16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Kjo s’pritej: Top sulmuesi shqiptar refuzon Kosovën, ëndërron Zvicrën

- Advertisement -

Të rekomanduara

Sulmuesi shqiptar i Baselit, Kemal Ademi, raportohet se ka refuzuar ftesën që t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës, transmeton Gazeta Metro.

Kemal Ademi është duke kaluar në një formë të lartë këtë sezon. Nga 7 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat, ai ka shënuar 7 gola.

Federata e Futbollit e Kosovës kishte konfirmuar më herët se janë në bisedime me 23 vjeçarin. ‘Indeksonline’ raporton se i FFK i ka bërë ftesë sulmuesit, mirëpo ai nuk është shprehur i gatshëm të veshë fanellën e ‘Dardanëve’.

Kemal Ademi nuk ka luajtur asnjëherë për përfaqësuese dhe po shpreson që të luaj për Zvicrën./gazetametro.net

- Advertisement -


(Kemal Ademi / FC Basel).

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -