16.6 C
London
E martë, 26 Tetor, 2021

Ky britanik “ua pa sherrin” shqiptarëve

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një 35-vjeçar u dënua me 21 muaj burg pasi tentoi të kontrabandonte 4 shtetas shqiptarë.

Përpara trupit gjykues, Edëard McDonagh tha se ai po transportonte grupin nga Dublini në Holyhead si një “favor për një mik”.

Ndërkohë kur 35-vjeçari”>35-vjeçari u pyet nga zyrtarët e kufirit në Uells, ai ka deklaruar se nuk i njihte pasagjerët e tij.

Gjykata urdhëroi që 35-vjeçarit ti konfiskoheshin 500 paund dhe 255 euro

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img