8.1 C
Pristina
E premte, 7 Tetor, 2022

Lajmi i fundit: Serbë dhe shqiptarë përleshen në Çeki, atmosfera e rënduar

Rekomandime

Nuk kanë fund inatet ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve. Takimi ndërmjet Kosovës dhe Çekisë ka sjellë tra zira dhe në qytetin çek. Tifozët vendas kanë bindje serbe dhe janë kundër Kosovës.

Situata është përke qësuar në qytet, pasi disa tifozë serbë dhe disa shqiptarë janë përl eshur mes tyre.

Gazeta Olle raporton se ka dhe të për gj akur. Situata duket e ashpër kur na ndajnë vetëm 2 orë nga fillimi i ndeshjes.

Gjendja është qetësuar vetëm me ardhjen e Policisë. Tifozët e “Dardanëve” po monitorohen me polici, pasi vendasit nuk janë dhe aq dashamirës.

Më shumë artikuj

Të fundit