6.5 C
Pristina
Saturday, April 20, 2024

Lajmi i fundit: Shaqiri nuk do tē luajë më për Zvicrën, zbulohet arsyeja

Rekomandime

Mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri thuhet se ka refuzuar ftesën nga kombëtarja e Zvicrës, për kualifikimet në ‘Euro 2020’.

- Advertisement -

Siç raporton prestigjiozja ‘Goal’, Shaqiri nuk do të jetë pjesë e kombëtares së Zvicrës me të vetmin qëllim se dëshiron të fokusohet më tepër tek Liverpooli, shkruan GazetaBlic.

Edhe pse ‘majtaku’ nga Zhegra nuk e ka një vend të sigurtë në formacionin bazë të ‘The Reds’, ai shpreson që të rikthehet fuqishëm dhe ta bindë, Kloppin me paraqitjet e tij.

Më poshtë mund ta shikoni linku e artikullit të shkruar nga ‘Goal’.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit