12.5 C
Pristina
Friday, February 23, 2024

Lëngu që pastron zorrët dhe ju bën të humbisni deri në 4 kg brenda disa ditësh

Rekomandime

Kryerja e një pastrimi të zorrës së trashë është një operacion shumë i rekomanduar që duhet të kryhet të paktën dy herë në vit. Toksinat, lënda fekale dhe ndotësit grumbullohen në zorrë të trashë.

Lëngu që pastron zorrët duke ju bërë të humbni 4 kg në 7 ditë

Një zorrë e trashë e ndotur mund të shkaktojë probleme të shumta shëndetësore, zvogëlon energjinë, na bënë të shtojmë peshë dhe shkakton dhimbje koke. Më poshtë ne ofrojmë një ilaç të thjeshtë për të detoksifikuar zorrën e trashë, i pasur me fibra dhe lëndë ushqyese që do t’ju ndihmojë të largoni toksinat.

Përbërësit:

1 mollë
1 lugë gjelle liri
1 lugë gjelle fara chia
1 lugë çaji mjaltë
1 gotë ujë.
Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit e përshkruar më sipër, duke përjashtuar farat chia. Vendosni përgatitjen në një filxhan dhe shtoni farat chia që do të konsumohen ashtu siç janë. Ne ju rekomandojmë ta merrni këtë pije dy herë në ditë për 2-3 javë.

Më shumë artikuj

Të fundit