Po i arrestojmë me mburrje ata që i arrestoi e torturoi UDB’ja pse e rrezikonin Serbinë

Date:

Nga Viktor Buzhala

Arrsatimi i sotëm i kryeinspektorit në Ministri të Mjedisit, Bedri Halimit në verzionin më të butë, ishte i gërditshëm. I vihen prangat një individi që tan jetën ia ka kushtu këtij vendi dhe thirren mediat që ta inçizojnë. Pse e bëjnë këtë?

Për t’ia bë qejfin UDB’së serbe, apo. Për ti thënë ia e arrestuam, kishit të drejtë edhe ju që e arrestuat nën akuzat për veprimtari kundër Serbisë. Veprim i turpshëm ky.

Në fund rezulton që Bedriu është një nga fukarenjtë e këtij vendi. S’ka kriju prona të veta, ska pare në bankë, është poet e veprimrar i çështjes sonë kombëtare.

Në verzion më të keq ai do të duhej të ftohej nga policia në stacion dhe ti viheshin prangat. Madje, edhe UDB’ja shpesh ia ofronte këtë privilegj. Turpërimi publik i një aktivisti kombëtar, prangosja nën praninë e mediave është turpërim i aktivitetit tonë kombëtar. Çka nëse Bedriu del i pafajshëm? A do të kemi ne nevojë për patriotë që dalin në ballë kur është nevoja, si do të ndihen ata kur ta mendojnë që mund të arrestohen me veprime më të turpshme se të armikut shekullor. A e dini ju policia e këtij vendi që diskreditime të tilla janë diskreditime të vendit?

Këtyre veprimeve përfundimisht duhet thënë stop. Ne duhet ta arrestojmë secilin të dyshuar me bazë për korrupsion, por jo ta turpërojmë para krejt botës dikënd që krejt predispozitat i ka në shërbim të ketij vendi. Arrestoni tinza, pa zë!

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...