Policia konfiskon tri aparate për prodhimin e kriptovalutave në Podujevë

Date:

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se këtë të enjte në fshatin Surkish të Podujevës ka konfiskuar tre aparate për prodhimin e kriptovalutave.

“Stacioni Policor i Podujevës, së bashku me Njësitin e Reagimit të Shpejtë, kanë mbështetur ekipe të KEDS-it në fshatin Surkish, ku janë gjetur dhe sekuestruar tri aparate për prodhimin e kriptovalutave”, thuhet në njoftimin e policisë.

Më tej, në njoftimin e policisë thuhet se në lidhje me rastin janë njoftuar zyrtarët e Doganës së Kosovës dhe në koordinim me ta, sipas tyre, do të ndërmerren veprimet e mëtejme.

Kujtojmë se ditë më parë, me vendim të ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ndalohet prodhimi i kriptovalutave në tërë territorin e Kosovës, për shkak të krizës energjetike, nëpër të cilën po kalon vendi.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...