8.6 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Prej sot, të gjithë ju do ta vendosni një patate në këpucën tuaj, arsyeja është e mahnitshme

Rekomandime

Ndodh që kur keni blerë këpucë të reja dhe kur ti merrni në shtëpi e vëreni se ato në të vërtetë janë pak të vogla.

Sa ishit në dyqan, ju menduat se ishte mirë, por kur filloni t’i vishni ato, gishtat e këmbëve dhe thembrat fillojnë të ankohen.

Por ti humbni ato mbase nuk është zgjidhja e duhur.

Për të zgjeruar një këpucë, do t’ju duhet një kombinim i mbushjes së një diçkaje të lagësht.

Disa njerëz zgjedhin të vendosin gazeta të lagura në këpucët e tyre, por kjo nuk do të funksionojë gjithmonë.

Një patate është natyrisht shumë më e fortë dhe do ishte zgjidhje ideale për ju kur këpucët janë shumë të ngushta.

Atëherë merrni dy patate dhe thjesht futni në këpucët tuaja.

Kjo teknikë ka për qëllim të zgjas pjesën e përparme të këpucëve për t’i dhënë më shumë hapësirë ​​gishtërinjve.

Qëroni patatet dhe mbështillni secilën në një copë letre ose në një copë gazetë.

Shtyni patatet në këpucë dhe lërini ashtu gjatë gjithë natës. Gjatë natës, patatet do të thahen dhe do të zgjerojnë këpucët.

Përveç kësaj, patatet mund të thithin edhe erë të keqe nga këpucët. Kjo teknikë funksionon veçanërisht mirë me këpucë lëkure.

Nëse keni këpucë të bëra prej pëlhure, mund të jetë pak më e vështirë.

Me këpucë pëlhure, era dhe lagështia nga patatja gjithashtu mund të zhyten në pëlhurë, e që kjo nuk është ajo që ju dëshironi

Më shumë artikuj

Të fundit