7.5 C
Pristina
Wednesday, April 17, 2024

“Shefja” më e rrezikshme në botë, shikoni si i ndëshkon punëtorët

Rekomandime

Një ekip i agjentëve të pasurive të paluajtshme i kërkoi administratores që të godasë në fytyrë punonjësit si dënim për të përmirësuar performancën e tyre. Ngjarja ndodh në Kinën qendrore.

- Advertisement -

Thuhet se gjashtë punëtorët meshkuj janë kritikuar për ‘qëndrimin e tyre të zbehtë’ në zyrë dhe ju kërkua atyre që të dalin me një zgjidhje.

Video të ngjashme janë ndarë në mesin e grupeve të mesazheve lokale në WeChat në Yichang të provincës Hubei që nga dje.

Punëtorët mund të shihen duke qëndruar në vijë të drejt midis tyre, duke u goditur me shuplaka në fytyrë nga një menaxhere femër.

- Advertisement -

Disa prej punëtorëve thuhet se shpërthyen në lot gjatë dënimit.

Z. Hu, i cili punon në kompaninë e pasurive të paluajtshme, tha për Huanqiu.com se video ishte filmuar gjatë një takimi mujor vlerësues.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit