13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Veseli u premton mërgimtarëve se s’do paguajnë për Kartonin e Gjelbër

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kandidati nga Partia Demokratike e Kosovës për kryeministër, Kadri Veseli, ka takuar shumë bashkëatdhetarë sot në Merdare, me ç’rast i ka njoftuar ata nuk do të paguajnë më asnjë cent për Kartonin e Gjelbër kur të vijnë në atdhe.

Veseli ka thënë se Kosova i ka shumë borxh diasporës dhe mbulimi i kostos së Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët është më e pakta që mund të bëhet për ta, njofton Klan Kosova.

- Advertisement -

“Me mua si kryeministër, kur të vijnë për festat e fundvitit, askush më bashkatdhetarëve nuk do u kërkoj para për t’u kthyer në shtëpitë e tyre. Ky është zotim i imi, që do ta realizoj sapo ta krijoj Qeverinë time”.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -