13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Vuçiq: Po shkoj te Papa, për ta lutur që të mos e njohë Kosovën

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq nis sot vizitën e tij zyrtare, në Vatikan.

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohë Kosovën,” u tha Vuçiq gazetarëve së fundmi në Beograd.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img