24.7 C
Pristina
E shtunë, 25 Qershor, 2022

Vuçiq: Po shkoj te Papa, për ta lutur që të mos e njohë Kosovën

Rekomandime

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq nis sot vizitën e tij zyrtare, në Vatikan.

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohë Kosovën,” u tha Vuçiq gazetarëve së fundmi në Beograd.

Më shumë artikuj

Të fundit