Ilaçi më i mirë natyral kundër dhimbjes së dhëmbit

Date:

Harroni të gjitha ato ilaçe, me të cilat merreni me shpresën se dhimbja e dhëmbit do të ndalojë.

Krejt çfarë keni nevojë është pjesa e kuzhinës tuaj.

Kur dikush të thotë karafil, me siguri se mendoni për ndonjë verë të zezë të zier.

Disa e përdorin për t’jua shtuar gjellëve, por, besoni apo jo, sa hap e mbyll sytë ju ndihmon ta largoni dhimbjen e dhëmbit.

Mënyra më e thjeshtë me rastin e dhimbjes së dhëmbit është që një karafil ta vendosni në gojë dhe ta përtypni midis dhëmbëve në mënyrë që ta lëshojë vajin e tij.

Karafilin e zbutur ta mbani në dhëmbin që ndjeni dhimbje për tridhjetë minuta.

E pështyni më pas, e procesin mund ta përsëritni disa herë në ditë në mënyrë që ta lehtësoni dhimbjen e dhëmbit para se ta vizitonani stomatologun.

Nëse karafili ju dhuron aromë jo të këndshme, mund të përdorni kompresë.

Vendosni disa karafila në kompresë dhe formoni një qese të vogël.

Karafilin e copëtoni me çekiçin për mish në mënyrë që ta lëshojë vajin.

Ashtu kompresën e vendosni pranë vendin ku ndjeni dhimbje.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Visar Ymeri harxhon rrymë sa nja një fabrikë: Në shkur do të paguaj 236 euro më shumë

Drejtori i Institutit “Musinë Kokalari”, Visar Ymeri, ka thënë...

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...