Kardiologu me i famshem i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per zemren

0
328

Recept per ta bere gjithe trupin gjithnje e me te shendetshem.

I pastron enet e gjakut, e mjekon zemren, e permireson teper imunitetin, e pastron melgine e zeze, e permireson shume punen e trurit, mbron nga infrakti dhe sheron nga kanceri.
Perben’a:

15 LIMONA 12 KOKA HUDHRE 1 KG MJALT

400 GRAM FARA TE GRURIT 400 GRAM ARRA

Menyra e pergatitjes:

Merrni 400 gram te grurit te paperpunuar dhe vendosni ne nje kavanoz te xhamit. Mbushni me uje dhe leni te qendroje 10-12 ore. Mbulone me fashe.

Pas 10-12 oreve kullone permes gazes dhe lani mire kokrrat e grurit. Nje dite me vone do te paraqiten mugullime me madhesi 1-2 milimeter.

Ne makinen e blurjes se mishit, bluani bashke me hudhrat, arrat dhe grurin e mugulluar. Pastaj bluani edhe 5 limona me gjithe levoren dhe shtoni te perberja.

Prej 10 limoneve vetem lengu shtohet ne perberje. Ne fund shtohet mjalti. Perberja vendoset ne kavanozet e xhamit. Ruhet ne frigorifer. Shfrytezohet pasi te qendroj tri dite. Ky ilag mjekon krejt organizmin dhe sheron nga gjithe semundjet.

Si konsumohet:

1-2 luge te supes para gdo haje (tri here ne dite), kurse per sherimin e kancerit merret nga nje luge ne gdo dy ore.