2.2 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Lionel Messi barazon rekordin e legjendës Pele

Rekomandime

Lionel Messi ka shënuar gol kundër Valencias dhe ka barazuar rekordin e Peles sa i përket golave të shënuar në një klub të vetëm

Sulmuesi argjentinas dështoi nga penaltia, por më pas në të njëjtin aksion shënoi gol me kokë për ta barazuar rezultatin në 1-1 me Valencian.


Messi kështu shënoi golin e 643 në karrierë me fanellën e Barcelonës, aq sa kishte shënuar Pele me Santosin.


Ndeshja Barcelona – Valenica është duke u zhvilluar tani dhe nëse Messi shënon sërish atëherë do ta thyejë rekordin që deri sot e mbajti i vetëm braziliani Pele.

Më shumë artikuj

Të fundit