“Në Gjermani prodhuesi i BMW pinë Fanta, në Kosovë të qeshin”

0
161

Një kosovar ka bërë një krahasim mes jetës dhe klisheve në Kosovë dhe në Gjermani, ku ai punon për disa muaj gjatë vitit.

Një djalë nga Kosova ka marrë vëmendjen me një postim që ka bërë në profilin e tij në rrjetin social Facebook.

Ai ka postuar një shkrim ku shpjegon se kjo pije, që në Kosovë njerëzit turpërohen ta porositin, në lokalin ku punon ai në Gjermani edhe njerëzit më të pasur e me më ndikim e porositin sa herë që vijnë.

Kosovari tregon se brenda ditës ai shet qindra pije të këtij lloji, ndërsa kritikon njerëzit dhe klishetë në Kosovë.

Reagimi i tij lidhet me ngjarjen e vitit 2016, kur dy vajza porositën Fanta në një kafiteri në Prishtinë. Ato janë ndjerë të fyera dhe “ katunare” nga kamarieri i atij lokali. /Gazeta Express/