13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Nuk është në Zvicër, as në Slloveni – por është në këtë qytet të Kosovës

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Në të vërtetë mund t’ju duket e pabesueshme, por ky vend gjendet në Kosovë, shkruan “Zeri.info”.

Bëhet fjalë për qytetin e Suharekës, i cili nga kjo fotografi ta jep përshtypjen se bëhet fjalë për ndonjë vend të huaj.

Mësohet se shumica e popullsisë në këtë qytet jetojnë në perëndim, andaj ata kujdesen vet për gjithçka, shkruan më tutje “Zeri.info”.

Ajo që bie më së shumti në sy është pastërtia e këtij qyteti, por edhe rregulli, pra mënyra dhe kultura e ndërtimit, gjë që bën të dalloj shumë nga ajo që jemi mësuar të shohim pothuajse çdo ditë në qytete të tjera.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img