13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Rrëfim interesant: Shishja e ujit u shpëtoi jetën

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një familje prej tre anëtarësh, Curtis Whitson me gruan dhe dajlin kishin ngecur në mes të kanioneve, në Kaliforni, dhe shpëtimi i vetëm i tyr eu bë një shishe uji, shkruan Gazeta Metro.

Ata kishin planifikuar që përmes kanioneve të mbërrinin në një ujëvarë. Por diçka nuk shkoi mirë gjatë rrugës.

- Advertisement -

Familja u bllokua në ngushticat e kanioneve pasi ujërat u shtuan së tepërmi. Ata rrethoheshin vetëm nga shkëmbinjtë e lartë deri në 40 metra.

Pa asnjë shpresë, atyre u lindi një ide. Mbi shishen e ujit, ata shkruan një thirrje për ndihmë dhe më pas e hodhën atë në ujërat e rrëmbyeshëm të lumit.

Pas shumë orësh, dy alpinistë panë shishen dhe menjëherë dhanë alarmin. Ekuipazhi i shpëtimit, u nis për në vendngjarje. Familja arriti të shpëtonte vetëm falë një shisheje plastike.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -