16.1 C
Pristina
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Shqiptarja në Gjermani zgjedhet studentja më e mirë në Universitetin Teknik të Ingolstadt-it

Rekomandime

Vajza nga Rahoveci synon të kthehet në vendlindje dhe të fillojë biznesin e saj.

Të rinjtë e Kosovës në vende të ndryshme të botës po arrijnë suksese të mëdha kështu duke i bërë të gjithë krenar me arritjet e tyre.

Në mesin e tyre është edhe Elona Morina nga Rahoveci e cila fal përkushtimit të madh gjatë studimeve arriti që të zgjedhet si studentja më e mirë e huaj në Universitetin Teknik te Ingolstadt-it ne Gjermani (Techniche Hochschule Ingolstadt).

Përveç studimeve të saj, Elona Morina ka kaluar disa semestra si tutore e matematikës.

Më shumë artikuj

Të fundit