13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

I riu nga Kamenica që bën shpikje robotike

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Gëzim Morina, një i ri nga një fshat i Kamenicës, mbledh pajisje elektronike në deponi dhe me to ndërton mjete të ndryshme robotike.

Disa shpikjet e tij janë: pajisje për t’i trembur qentë, dronë, aeroplanë të vegjël etj.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img