Ja si me një hap ta hiqni qafe dhjamin nga beli

0
277

Po, mirë e keni lexuar. Çokollata e zezë është aleat në luftimin e dhjamit dhe yndyrave. Pakëson oreksin dhe ju mban të ngopur. Në vijim ju paraqesim ilaçet e lëngshme, cilëndo ta zgjidhni, do t’ju ndihmojë të humbni në peshë.

UJI OSE UJI ME AROMË Nëse pini gjatë ditës sasi të mjaftueshme të ujit, atëherë trupi juaj do të heqë qafe yndyrat dhe helmet nga organizmi. Pos kësaj, uji ndikon që të ndiheni të uritur dhe do të hani më pak. Nëse nuk konsumoni ujë të thjeshtë, atëherë mund të pini ujë me aromë, duke shtuar ujë me lëng limoni, portokalli apo duke shtuar borzilok dhe trangull.

ÇAJI I GJELBËR Ky çaj është i hatashëm për gjithë organizmin. Pos se mbron nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës, çaji i gjelbër përmban katehinë, antioksidues që nxit shkrirjen e yndyrës dhe dhjamit nga hapësirat e belit.

LËNGU NGA ÇOKOLLATA E ZEZË Po, mirë e keni lexuar. Çokollata e zezë është aleat kundër yndyrës dhe dhjamit. Pakëson oreksin dhe ju mban të ngopur. Përgatiteni një pije nga ajo.