-0.9 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Keto jane 4 simptomat qe tregojne se ju e keni kaluar koronavirusin

Rekomandime

Keto jane shenjat qe tregojne se ju mund ta keni kaluar koronavirusin por nese doti nje vertetim te sakt ateher duhet te beni tamponin qe ta tragoj 100 perind.

1-Nëse keni pasur ethe dhe kollë!

Nëse për disa ditë, në këtë periudhë, keni pasur ethe, kollë dhe lodhje të tepërt, ka shumë gjasa që ju ta keni kaluar virusin.

2-Papritur keni humbur nuhatjen dhe shijen e ushqimit!

Humbja e nuhatjes dhe e shijes, është një nga shenjat që dallon koronavirusin e ri. Rreth 66% e atyre që janë bartës me koronavirus, kanë këtë simptomë. Nëse krejt e papritur, edhe ju për një kohë keni humbur nuhatjen dhe shijen, mund të keni pasur Covid-19.

3-Nëse e gjithë familja u sëmur njëkohësit!

Nëse të gjithë familjarët, dikush më shumë dhe dikush më pak, ka përjetuar grip, por në të njëjtën periudhë kohë, ka gjasa që e gjithë familja të ketë qenë infektuar.

4-Nëse keni pasur shenja në lëkurë që ju shkaktonin kruajtje!

Është një nga simptomat që është zbuluar së fundmi, por e rëndësishme për të kuptuar nëse një person është infektuar me virus.

Por ju mos harroni te ruani distanicimin social dhe te jeni te kujdesshem.

Më shumë artikuj

Të fundit